Skocz do zawartości
 • Definicja aktu


  admin

  Julian_Mandel_6.jpg.d123eeb08c669b7a83d9ffd8ee2507f3.jpgDefinicja określa akt jako przedstawienie nagiego ciała ludzkiego najczęściej dokonującego się w oparciu o pozującego modela. Akt jest jednym z najpopularniejszych motywów w historii sztuki. Może stanowić kompletny temat lub być elementem większej kompozycji. W szerszym znaczeniu przedstawiona postać w akcie za pomocą odpowiedniej pozy, gry świateł, spojrzeniu, pomieszczeniu gdzie się znajduje ma zachwycać obserwatora oraz skłaniać do kontemplacji.

  Piękno ciała, głównie kobiecego było od lat obiektem zainteresowania i podziwu malarzy rzeźbiarzy, rysowników, grafików, fotografów różnych epok. Akt w sztuce przeszedł niewątpliwie różnorodną drogę. Trudno znaleźć bardziej uniwersalny motyw w historii sztuki europejskiej mający więcej znaczeń symbolicznych i wywołujący tak liczne dyskusje, skandale i szereg ukrytych emocji.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Edytowane przez admin  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Prosimy o zapoznanie sie z Regulaminem {term} oraz Polityką Prywatności Polityka prywatności. Dalsze korzystanie z serwisu jest równoznaczne z ich znajomością oraz wyrażaniem świadomej i dobrowolnej zgody na ich przestrzeganie