Skocz do zawartości
 • Nagość w starożytnej Mezopotamii


  admin

  W Mezopotamii nagość nie była tabu, jak podają źródła był to kraj seksualnej i kosmetycznej rozpusty. Rolnicy pracowali w polu bez ubrań, kobiety eksponowały swoje piersi na ulicy. Ciekawe było to, co wolno, a czego nie wolno było odsłaniać. Niegdyś pokazanie fragmentu nogi, choćby kostki, było niezwykle śmiałe, natomiast  odsłanianie dekoltu było w porządku dziennym.

  mezo_1.jpg.387bfda21b3650eef558079e7f909ece.jpgCenionym zawodem wśród kobiet był zawód kurtyzana. Kapłanki uprawiały go w imię kultu i były z tego powodu dumne. Zakazem, który na nie spoczywał było posiadanie dzieci. Jeśli więc taka kobieta zaszła w ciążę, była najczęściej karana śmiercią. Pozostałe, które nie zajmowały się nierządem, zakrywały głowę welonem lub nosiły szpiczaste czapeczki. Prostytutki nosiły loki ozdobione perłami, wstążkami i cekinami. Nagość rządziła się tu swoimi prawami. Nierządnicę można było zakupić na targu. Cena była wyższa im grubszą kobietę sprzedawano. Chude niewolnice warte były przysłowiowego grosza. Ciało było poddawane ocenie.

  Edytowane przez admin  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Prosimy o zapoznanie sie z Regulaminem {term} oraz Polityką Prywatności Polityka prywatności. Dalsze korzystanie z serwisu jest równoznaczne z ich znajomością oraz wyrażaniem świadomej i dobrowolnej zgody na ich przestrzeganie