Skocz do zawartości
 • Fotografia aktu


  admin

  2142559831_amelia(116).jpg.24e4cdb5b83d2864d5c11cf0ac4d2de2.jpgFotografia aktu - jest to przedstawienie nagiego ludzkiego ciała w fotografii. Podstawowe czynności to: ustawienie modela, manipulacje światłem i cieniem, tworzenie atmosfery współpracy oraz podejście artystyczne. Celem fotografii aktu jest pokazanie piękna ludzkiego ciała. Nagość można wyrazić na wiele sposobów: poetycko, nastrojowo, subtelnie, odważnie, a nawet wulgarnie. Akty wywołują wśród publiczności żywe emocje, odsłaniają pragnienia, kuszą seksem, kokietują zmysły i zapraszają do intymnego świata wyobraźni. Ten najstarszy i najpopularniejszy temat fotograficzny nieodmiennie fascynuje i gwarantuje praktycznie nieograniczone możliwości kreacji.

  Akt nie kończy się na przedstawieniu nagiego ciała ludzkiego na zdjęciu. Nie można przyjąć tak prostego schematu myślenia, gdyż chodzi o coś więcej - artyzm. Wymaganiem szczególnym jest brak dosłowności, by ciało nie zostało odarte z tajemniczości i subtelności. Inaczej zdjęcia pornograficzne mogłyby zaliczać się do aktów, a te zupełnie nie mają nic z nimi wspólnego. Akty są specyficzną formą sztuki fotograficznej, zdarza się, że bywają odbierane w sposób dwuznaczny, niezgodny z moralnością i normami społecznymi.

   

  Rodzaje aktu:

  Nagość zakryta - przedstawia niekompletnie ubraną osobę, odsłaniająca jakąś część ciała. Szczegóły anatomiczne są ukryte w cieniu bądź zakryte np. tkaniną, rekwizytami czy dłońmi.

  Nagość niezakryta - zdjęcia ukazuje zupełnie nagie ciało modela.

  Bodyscape - tematem zdjęcia są wybrane części ciała modela, np. makrofotografia biustu modelki.

  skladanka.jpg.d3e5587b1086823a093a631b93dbb68a.jpg

   

   

   

   

   

   

   

   


   

  Kris Wraith (22).jpg

  amelia (11).jpg

  Edytowane przez admin  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Prosimy o zapoznanie sie z Regulaminem {term} oraz Polityką Prywatności Polityka prywatności. Dalsze korzystanie z serwisu jest równoznaczne z ich znajomością oraz wyrażaniem świadomej i dobrowolnej zgody na ich przestrzeganie